آموزش طرز تهیه کیک زبرا

طرز تهیه کیک زبراطرز تهیه کیک زبرا

طرز تهیه کیک زبرا

برای طرز تهیه کیک زبرا مخلوطی از دو کیک وانیلی و کیک شکلاتی خواهیم داشت. از انواع خامه کیک نیز می توانید برای روکش آن استفاده کنید.

برای پخت این کیک حدود 90 دقیقه زمان لازم است.

 

مواد لازم

یک فنجان شکر دانه ریز

چهار عدد تخم مرغ بزرگ

یک فنجان شیر کم چربی

یک فنجان روغن

یک قاشق چایخوری وانیل

دو فنجان آرد همه منظوره

دو قاشق چایخوری بیکینگ پودر

یک چهارم قاشق چایخوری نمک

سه قاشق چایخوری کاکائو

 

روش تهیه

فر را از قبل تا دمای 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سلسیوس (سانتیگراد) گرم کنید. قالب گردی انتخاب کنید و آن را چرب کرده، کنار بگذارید. کف قالب را نیز کاغذ روغنی پهن کنید.

با همزن برقی، در کاسه ای بزرگ، شکر و تخم مرغ را تا جایی که کاملاً با هم مخلوط و یکدست شوند، هم بزنید. این کار دو دقیقه حدوداً طول می کشد. دور هم زن را کم کنید و روغن، شیر و وانیل را اضاه کرده و هم بزنید تا مواد خوب با هم مخلوط شوند.

در ظرف دیگری، آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید. سپس مواد را الک کنید تا مطمئن شوید گلوله ی آرد در آن نباشد. این مخلوط مواد خشک را کم کم به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و هم بزنید. پش از اینکه تمام آرد را اضافه کردید دور هم زن را روی متوسط قرار داده و یک تا دو دقیقه هم بزنید تا یکدست شود.

دو فنجان از این خمیر را بر دارید و پودر کاکائو را به آن اضافه کنید. البته پودر کاکائو را نیز قبل از افزودن الک کنید.

حالا شما دو رنگ خمیر در اختیار دارید که با آنمی توانید یک کیک زبرا داشته باشید. برای پخت این کیک قالب را بردارید و سه قاشق غذا خوری سر پر از خمیر وانیلی را وسط قالب بریزید. سپس سه قاشق غذا خوری سر پر از خمیر شکلاتی را روی آن به آرامی از وسط قالب اضافه کنید و دوباره خمیر وانیلی. این کار را تا اضافه شدن تمام خمیر به قالب به صورت یک درمیان ادامه دهید. دقت کنید در این زمان قالب تکان شدید نداشته باشد تا دو خمیر با هم مرز داشته باشند.

 

پخت کیک

قالب را به آرامی به درون فر منتقل کنید. اجازه بدهید کیک به دت 35 تا 45 دقیقه بپزد. پخت زمانی کامل می شود که اگر خلال دندانی را در کی فرو کنید از خمیر به آن نچسبد و تمیز بیرون بیاید. پس از خروج از فر 10 دقیقه زمان بدهید تا خنک شود و سپس آن را از قالب جدا کرده و تزیین کنید.

با این روش طرز تهیه کیک زبرا حلقه های نازکی از دو رنگ خمیر با ضخامت بیشتر در مرکز خواهید داشت.

منبع: آموزش طرز تهیه کیک زبرا

/ 0 نظر / 9 بازدید