در مورد فواید مثبت اندیشی چه می دانید ؟

ÙÙاÛد Ùثبت اÙدÛØ´Û

فواید مثبت اندیشی

در این نوشته شما را با فواید مثبت اندیشی آشنا می کنیم. تفکر مثبت یکی از ارکان مهم زندگی است که برای سلامت روح و جسم ما اهمیت بسیاری دارد. اول از همه سعی کنید به جای افراد منفی نگر با افراد مثبت اندیش هم کلام و هم نشین باشید. جالب است بدانید افراد منفی نگر بسیار روی زندگی ما اثر می گذارند به عبارت دیگر بیماریشان واگیردار است پس سعی کنید دور خود را با افراد مثبت و شاد احاطه کنید.

امروزه به تفکر مثبت توجه ویژه ای می شود. تحقیقات در این باره می گوید افرادی که اعضای خانواده و یا دوستان و همکارانشان افراد منفی باف بوده اند بسیار بیشتر از افراد دیگر در معرض بیماری های جسمی و روحی هستند و حتی عمر کوتاه تری دارند.

 

شادی بیشتر

زمانی که شما افکار مثبت دارید احساس شادی و خوشحالی فراوانی در وجودتان احساس می کنید و حتی به زندگیتان امیدوارتر هستید. در ضمن افسردگی از شما دور می ماند.

 

سپری در برابر استرس و اضطراب

احساس شادی نمی گذارد اضطراب سلامتی بدنتان را به خطر بیندازد. مطالعات نشان می دهد ارتباط و معاشرت با افراد مثبت اندیش سبب آرامش روحی می شود. احساسات مثبت حتی روی سیستم ایمنی بدن اثر به سزایی دارد.

 

سلامتی

اثرات مثبت اندیشی بر سلامتی عبارتند از:

  • کاهش فشار خون
  • کاهش قند خون
  • سلامتی مغز
  • کاهش سکته مغزی و قلبی

زمانی که احساس رضایت دارید به انجام کارهای خوب و مثبت بیشتر علاقه مند می شوید و شروع به تغییر و رشد می کنید.

 

بیشتر شدن ارتباط اجتماعی

افرادی که به زندگی زیبا می نگرند افراد بیشتری را به خود جذب می کنند. و در ارتباطات دوستان موفق تر هستند همچنین در محیط کار احساس بهتری دارند.

 

تمرین هایی برای مثبت اندیشی

در این قسمت شما را با تمرین هایی که باعث پیشرفت شما در این فرآیند می شود آشنا می کنیم. تا زندگی خودتان و عزیزانتان را بهبود ببخشید.

 

زمزمه های منفی با خودتان

در طول روز سعی کنید به فکرها و زمزمه هایی که با خود دارید توجه کنید. گاهی اوقات مدام خودمان را سرزنش می کنیم یا فکرهای نگران کننده داریم.

 

عبارات تاکیدی مثبت

سعی کنید جملات مثبت و حتی نقل قول هایی از بزرگان را روی دیوار بچسبانید. تا ضمیر ناخود آگاهتان عادت کند.

 

دفتر شکرگزاری

همراه داشتن دفتر شکرگزاری کمک به سزایی به شما می کند این گونه عادت می کنید در نعمت ها را بهتر ببینید. هر شب و هر روز صبح در آن بنویسید.

 

مقایسه نکنید

سعی کنید بیشتر از این که به داشته های دیگران توجه کنید به نعمت هایی که خودتان در زندگی دارید، توجه کنید.

 

امیدواریم این مطالب درباره فواید مثبت اندیشی به شما کمک کند زندگی شادی داشته باشید.

منبع: در مورد فواید مثبت اندیشی چه می دانید ؟

/ 0 نظر / 11 بازدید