راه های از بین بردن بوی سیر و پیاز از دهان

از بÛ٠برد٠بÙÛ Ø³Ûر Ù Ù¾Ûاز از دÙاÙ

از بین بردن بوی سیر و پیاز از دهان

آیا راه های ساده از بین بردن بوی سیر و پیاز از دهان را می شناسید؟ همه افراد ممکن است بر اثر خوردن غذا دچار بوی بد دهان شوند اما دو تا از بد ترین خوراکی هایی که بعد از خوردن شان، دهانمان بسیار بوی ناخوشایندی می گیرد، سیر و پیاز است که البته به دلیل خواص فراوان باید از آن ها استفاده کرد. بعد از خوردن سیر و پیاز ساعت ها حتی نفس مان بوی ناخوشایندی دارد که هم برای خودمان و هم اطرافیان آزاردهنده است.

 

میوه و سبزیجات خام و تازه

بعد از صرف غذا که با آن سیر و پیاز مصرف نموده اید کافی است به عنوان دسر، سیب تازه ای میل کنید و یا چند برگ نعناع بجوید هم چنین خوردن کاهو نیز می تواند مفید باشد. البته چای سبز و آب لیمو نیز بسیار موثر است.

 

مسواک و نخ دندان

می توانید بلافاصله بعد از خوردن غذا مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید زیرا گاهی ذراتی از غذایتان بین دندان ها و لای لثه ها می مانند و می تواند باعث ماندگارتر ماندن بوی بد دهانتان شوند. همچنین استفاده از دهان شویه نیز توصیه می شود.

 

روغن ها

برخی روغن ها را به دهان شویه خود اضافه کنید تا از خاصیت ضد عفونی کنندگی و عطرشان بهره ببرید. نظیر: روغن بادام، روغن نارگیل و یا روغن زیتون.

 

سرکه سیب

سرکه سیب باعث رشد باکتری های خوب دهان می شود و همچنین برای از بین بردن بوی بد آن بسیار موثر است. شما می توانید دو قاشق سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه نمایید و بعد از مصرف سیر و پیاز آن را میل کنید حتی اگر نمی خواهید آن را بخورید می توانید در دهان خود به مدت چند دقیقه قرقره نمایید.

 

آدامس نعنایی

خوردن آدامس نعنایی می تواند به از بردن بوی سیر و پیاز از دهان کمک کند و باعث بهبود عمل هضم را آسان تر نماید به علاوه باعث کاهش اسید رفلاکس معده می شود.

 

دانه های قهوه

کافیست بعد از خوردن غذایتان چند دانه قهوه را بجوید تا دهانتان تازه شود.

 

هل

هل با عطر و بوی خوبش می تواند بسیار کمک کننده باشد پس حتما آن را امتحان نمایید.

 

ماست

ماست یکی دیگر از راه های خلاص شدن از بوی بد سیر و پیاز است. کافیست بعد از غذا یک کاسه ماست میل کنید تا با باکتری هایی که باعث بوی بد دهانتان شده اند مبارزه کند.

 

چند مواد خوراکی دیگر که باعث از بین بردن بوی بد دهان می شود:

اسفناج

جعفری

ریحان

گردو

 

در این نوشته با راهکار های ساده و موثر برای از بین بردن بوی سیر و پیاز از دهان خود آشنا شدید.

منبع: راه های از بین بردن بوی سیر و پیاز از دهان

/ 0 نظر / 15 بازدید