درست کردن دفع کننده حشرات طبیعی

دفع کننده حشرات طبیعیدفع کننده حشرات طبیعی

دفع کننده حشرات طبیعی

برخی از حشرات در خانه ارزش استفاده از سموم شیمیایی و تحمل عوارض آن را ندارند. دفع کننده حشرات طبیعی به راحتی می تواند موجودات موذی را از خانه شما بیرون کند. با استفاده از مواد طبیعی دیگر دفع کننده ی حسراتی که در این نوشته قصد آموزش آن را داریم تماماً از مواد طبیعی تهیه می شود و استفاده از آن در خانه برای کودکان و حیوانات خانگی بی خطر است.

 

دفع کننده مورچه

مورچه ها کوچک و بی خطرهستند. اما گاهی تعداد زیاد آن ها می تواند در خانه آزار دهنده باشد.. مخصوصاً وقای راه آشپزخانه را یاد بگیرند و به مواد غذایی موجود در آشپزخانه هجوم بیاورند. فقط کمی از دفع کننده ی مورچه ی طبیعی برای از بین بردن مورچه های زیاد کافی است. بهتر است قبل از اینکه تعداد مورچه خیلی زیاد شود و کنترل آن ها از دستان شما خارج شود، آب ،سرکه سفید و یک اسانس روغنی را در ظرف اسپری با هم مخلوط کنید. مسیر رفت و آمد مورچه ها را با این اسپری پوشش دهید.

 

دفع سوسک

سوسک ها از جمله چندشناک ترین حشراتی هستند که به خانه وارد می شوند. دفع کننده ی سوسک بهتر است به گونه ای باشد که از ابتدا مانع ورود این جانوران موذی به خانه شما شود. برای درست کردن اینن دفع کننده کافی است دو فنجان آب را با دو قاشق غذا خوری روغن درخت چای ترکیب کنید و در راه عبور سوسک ها استفاده کنید.

 

دفع عنکبوت

بعضی از افراد به ویژه بچه ها ممکن است از عنکبوت خیلی ترس داشته باشند. البته برخی از نژاد های عنکبوت بی خطرند و برخی از ان ها می توانند خطرناک باشند و انسان را نیش بزنند. پس دفع عنکبوت باید یکی از اولویت ها باشد. ضمناً استفاده ی مداوم از حشره کش های شیمیایی برای سلامت انسان مناسب نیست. برای درست کردن یک دفع کننده ی طبیعی برای عنکبوت ها کافی است یک قاشق غذا خوری اسانس نعنا و یک فنجان آب را با هم مخلوط کرده و تمام ورودی های خانه از جمله پنجره ها را با آن پوشش دهید. اینکار سبب معطر شدن فضا نیز می شود.

 

دفع مگس میوه

مگس میوه به سرکه علاقه دارد. تله درست شده از مخلوط آب و سرکه قرمز می تواند به خوبی مگس های میوه را به دام بیندازد.

 

دفع پشه

شاید بتواند گفت تنها جایی که پشه به عنوان نفوذ نمی کند جایی است که دود زیادی وجود داشته باشد. اما نگران نباشید. می توانید با استفاده از اسطوخودوس نعنا یا ریحان در نزدیکی وروردی های خانه کاری کنید که پشه به خانه شما وارد نشود.

همین حالا دست به کار شوید و دفع کننده حشرات طبیعی را خودتان درست کنید.

منبع: درست کردن دفع کننده حشرات طبیعی


/ 0 نظر / 14 بازدید