روغن های مفید برای سردرد را بشناسید

رÙغ٠ÙØ§Û ÙÙÛد Ø¨Ø±Ø§Û Ø³Ø±Ø¯Ø±Ø¯

روغن های مفید برای سردرد

آیا با روغن های مفید برای سردرد های تنشی آشنا هستید؟ همانطور که می دانید سردرد دلایل گوناگون دارد ما در اینجا به شما روغن هایی که برای سردرد های تنشی مناسب است، معرفی می کنیم. این روغن ها به انقباض و همچنین انبساط رگ های سر کمک می کند و باعث افزایش جریان خون می شود و سبب بهبود سردرد می شود. روغن هایی که در ادامه آورده ایم، خاصیت آرام بخشی و نیز تسکین دهندگی دارند. پس در ادامه با ما باشید تا شما را با بهترین روغن های مفید برای سردرد آشنا کنیم.

 

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخدوس خاصیت آرامبخشی دارد و تنش و استرس را از بین می برد به علاوه این روغن خاصیت ضد اسپاسمی دارد. در صورتی که سردرد شما به دلیل بی خوابی و اضطراب است، این روغن می تواند بهترین گزینه باشد. تنها کافیست هفت تا ده قطره از آن را حدود نیم ساعت در فضای اتاقتان پخش کنید.

 

روغن ریحان

روغن ریحان، سردرد های میگرنی و تنشی را به خوبی درمان می کند به علاوه برای گرفتگی ماهیچه ها نیز بسیار مفید است زیرا فشار را از آن ها می کاهد. برای سردرد کافیست یک تکه پنبه به روغن ریجان آغشته نمایید و روی پیشانی و گیجگاه و نیز پشت گردن بمالید.

 

روغن نعنا

روغن نعناع به دلیل خاصیت خنک کنندگی، هنگام سردرد احساس خوبی بهتان می دهد. همچنین مانع انقباض عضلات می شود به علاوه سبب افزایش جریان خون می شود. کافیست مقداری روغن نعناع را روی شقیقه ها، پشت گردن و نیز پیشانی بمالید و ماساژ دهید.

 

روغن لیمو

روغن لیمو با عطر دل انگیزی که دارد، روی سردردهای شدید تاثیر بسیار خوبی می گذارد. این روغن خستگی را نیز برطرف می کند همچنین برای سرماخوردگی، گلودرد و خستگی موثر است. شما می توانید مقداری از آن را در دستگاه بخور ریخته و بگذارید تا عطر دل انگیز آن در اتاق پخش شود.

 

روغن رزماری

این روغن به دلیل خاصیت ضدالتهابی و ضد دردی که دارد، گزینه بسیار مناسبی برای درمان سردرد تنشی است. روغن رزماری سینوس ها را آرام می کند به علاوه برای سردرد های هورمونی نیز مناسب است. بهتر است مقداری از این قطره را کف دست بریزید و به آرامی روی دهان و بینی تان بگذارید.

 

روغن بابونه

چند قطره از این روغن را روی گیجگاه و بینی بمالید.

 

روغن تخم کتان

روغن تخم کتان حاوی اسید های چرب امگا سه است که خاصیت ضد التهابی نیز دارد. این روغن برای سردرد های میگرنی هم مناسب است. مقداری از این روغن را با روغن نارگیل مخلوط کنید و به آرامی گیجگاهتان را ماساژ دهید. حدود نیم ساعت بعد آن را بشویید.

 

در اینجا با روغن های مفید برای سردرد آشنا شدید.


منبع: روغن های مفید برای سردرد را بشناسید


/ 0 نظر / 9 بازدید